Vjosa Berisha varroset nesër - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vjosa Berisha varroset nesër

NULL NULL
29/06/2022

Producentja Vjosa Berisha do të varroset nesër në orën 17:00.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshorti i saj, Fatos Berisha, përmes një njoftimi në Facebook.

Para varrimit, do të ketë homazhe në Teatrin Kombëtar të Kosovës dhe mbledhje komemorative të organizuar nga Ministria e Kulturës.

“Informojmë të gjithë familjarët, miqtë dhe opinionin publik për ceremoninë mortore të së dashurës sonë Vjosa Berisha: E enjte, 30 qershor, 14:00-15:00h homazh në Teatrin Kombëtar të Kosovës (foajea e TKK); 15:00-16:00h Mbledhja komemorative në Teatrin Kombëtar, organizuar nga Ministria e Kulturës (salla e madhe e TKK); 17:00h Varrimi, në varrezat e Prishtinës (Arberi). E pamja – datat 1,2,3 korrik (e premte – diele) në Hotel Grand , Prishtinë (kati 1) nga 11:00-18:00h”, ka shkruar regjisori.

Kujtojmë se Vjosa Berisha vdiq para pak ditësh në një spital në Londër pas një beteje me kancerin.