Viti 1980: Gruaja paralajmëron njerëzit se veshjet e tyre të plazhës do t'i dërgojnë në ferr (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Viti 1980: Gruaja paralajmëron njerëzit se veshjet e tyre të plazhës do t’i dërgojnë në ferr (FOTO)

NULL NULL
17/07/2022

Një fotografi e vitit 1980, është bërë virale, ku shihet një grua duke paralajmëruar njerëzit në plazh se zgjedhjet e tyre të veshjeve do t’i dërgojnë në ferr.

Pasi u shpik në vitin 1947, bikini u konsiderua si një veshje skandaloze dhe u ble në mënyrë diskrete deri në vitet 1960 kur u bë më e pranueshme.

Në vitet e 80-ta ishte në modë që meshkujt dhe femrat të shfaqnin më shumë lëkurën, si dhe meshkujt të shkonin në palestër që të kishin trup muskuloz, transmeton Klankosova.tv

Kjo ishte gjithashtu një dekadë e njohur për revolucionin e saj seksual, shumë simbole seksuale u shfaqën gjatë kësaj kohe dhe një qasje më shkakësore ndaj seksit u bë e përhapur në shumë shoqëri në mbarë botën.