Viola Davis: Faleminderit Zot që u bëra artiste - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Viola Davis: Faleminderit Zot që u bëra artiste

NULL NULL
27/02/2017

Aktorja, Viola Davis, ka fituar çmimin Oscar për rolin e saj dytësor në filmin, Fences.

Për rolin e saj në këtë film, ajo përveç Oscars ka rrëmbyer çmim në Golden Globe si dhe shumë kritika të tjera të mira.

Në të kaluarën ajo ka qenë e nominuar dy herë për çmimin Oscar, transmeton Klan Kosova.

“Faleminderit Zotit që u bëra artiste, pasi ky është profesioni i vetëm që feston atë që do të thotë të jetosh një jetë”.

Tek “Fences”, Wilson, luan rolin e Rose Maxson, një grua e përkushtuar  me një jetë modeste e një bashkëshorteje të një burri karizmatik që insiston të ketë të dashur.