Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vinicius Jr, “mbret” i driblimeve

NULL NULL
nga Naim Selmani 31.03.2023 12:17

Futbollisti i skuadrës mbretërore Real Madrid, Vinicius Junior edhe një herë tjetër ka treguar për aftësitë e tij individuale.

Asnjë futbollist në top pesë ligat evropiane nuk ka tentuar më shumë driblime se ai prej se ka përfunduar kampionati botëror transmeton klankosova.tv.

Prej 127 tentimeve në total Vinicius i ka kompletuar 45 që e bënë atë dukshëm më të mirin në këtë drejtim.

Ndryshe braziliani sivjet në La Liga ka kontribuar me 8 gola e 4 asistime për Real Madrid-in në 25 ndeshje.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.