Vetura shkel këmbësoren në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë

Vetura shkel këmbësoren në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë

NULL NULL
1 muaj më parë

Një këmbësore është shkelur nga një veturë në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë.

Viktima është dërguar për trajtim mjekësor.

Rastin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti.

“Rreth orës 14:30, në rrugën Prishtinë -Fushë Kosovë ka ndodhur një aksident i komunikacionit rrugor në mes një automjeti dhe një këmbësori. Si pasojë e aksidentit rrugor lëndime trupore ka pësuar këmbësorja (femër), e njëjta është dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut”.