Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veteranët sot protestojnë për listat

NULL NULL
07.08.2015 08:28

Ish-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të protestojnë sërish sot rreth vonesave për publikimin e listave të njohjes së statusit të veteranëve të UÇK-së.

Këtë lajm për Klan Kosovën, e ka bërë të ditur udhëheqësi i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi.

“Jemi të shqetësuar rreth vonimit të publikimit të listave të veteranëve, e për këtë gjë ne do të do të protestojmë në orën 12:00 në sheshin Skënderbeu në Prishtinë” tha ai.

Veteranët protestuan edhe  të hënën për të njëjën çështje , mirëpo për shkak të  motit të keq e ndëprenë atë, njofton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.