Vetëm gjenitë mund ta zgjidhin këtë iluzion optik në 15 sekonda - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vetëm gjenitë mund ta zgjidhin këtë iluzion optik në 15 sekonda

NULL NULL
09.04.2023 10:54

Një ide e re mund t’ju tregojë nëse jeni gjeni, por duhet ta kuptoni në më pak se 20 sekonda.

Plotësimi i rregullt i enigmave jo vetëm që është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u argëtuar, por edhe një mënyrë e shkëlqyeshme për të mbajtur kujtesën tuaj të fortë. Pra, nëse doni t’i jepni trurit një stërvitje mendore, pse të mos i jepni një lëvizje këtij iluzionit optik?

Në fotografinë e mëposhtme i gjeni një sërë tabelash ‘pikado’ dhe vetëm njëra nga to e ka shigjetat e kuqe të vendosura në njërën nga to, andaj nëse e gjeni brenda 15 sekondash shigjetat ju keni një koeficient të lartë të inteligjencës.

Dërrasat janë kryesisht të zeza, por gjithashtu përmbajnë shenja të kuqe dhe janë gjithashtu kundër një sfondi rubin, duke e bërë gjetjen e shigjetave të kuqe më të vështira për t’u dalluar. Ata që kanë gjithë kohën në botë pa dyshim do të jenë në gjendje ta kuptojnë, por sfida e vërtetë qëndron në atë se sa shpejt mund t’i gjeni, shkruan Mirror, përcjell Klankosova.tv

A i keni gjetur akoma? Le t’ju japim një sugjerim: Shigjetat nuk janë të fshehura në sfondin e figurës, ato janë të gjitha në pamje të qartë në një nga tabelat e shigjetave. Nëse jeni duke luftuar dhe dëshironi përgjigjen, lexoni më poshtë për përgjigjen.

Nëse keni arritur të gjeni shigjetat në një kohë të shkurtër, kjo mund të jetë një shenjë e inteligjencës dhe kujtesës suaj të jashtëzakonshme, pasi studimet kanë treguar se sa më shumë të ushtroni trurin tuaj me enigma të ndërlikuara, aq më të zgjuar jeni.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.