Veseli takon kryesuesin e Grupit të Miqësisë Francë-Kosovë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Veseli takon kryesuesin e Grupit të Miqësisë Francë-Kosovë

NULL NULL
07/09/2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim kryesuesin e Grupit të Miqësisë Francë-Kosovë në Asamblenë Kombëtare të Francës, Bruno Questel.

Në këtë takim, Veseli tha se kanë diskutuar për agjendën evropiane të Kosovës dhe reformat e rëndësishme që po bën Kosova në shumë fusha.

“Franca mbetet një mbështetëse e fuqishme e liberalizimit të vizave për Kosovën dhe procesin e dialogut me Serbinë”, ka thënë Veseli në një postim në faqen e tij në Facebook.