Vendimi i PZAP-së, VV e AAK dorëzojnë ankesa në Gjykatën Supreme

Vendimi i PZAP-së, VV e AAK dorëzojnë ankesa në Gjykatën Supreme

NULL NULL
1 month më parë

Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë dorëzuar sot ankesat në Gjykatën Supreme në lidhje me moscertifikimin e listave të tyre për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Lidhur me këtë deri tani, askush nga këto dy parti politike, nuk është deklaruar për media, njofton Klan Kosova.

KQZ-ja nuk certifikoi listat e VV-së dhe AAK-së, pasi sipas aktgjykimit të Kushtetueses, disa kandidatë kishin probleme me ligjin.