19:10, 2 Korrik 2020

Ministri i Brendshëm, Agim Veliu, ka njoftuar se ka zhvilluar një takim me shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu.

“Biseduam për prioritetet e ministrisë̈ dhe situatën aktuale të ballafaqimit me pandeminë COVID-19”, është shprehur Veliu përmes Facebook, transmeton Klan Kosova.

“Ambasadorin Braathu e njoftova për masat që ka ndërmarrë MPB-ja në luftimin e këtij virusi dhe që kanë për qëllim ruajtjen e shëndetit të përgjithshëm publik”.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë