Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vedat Muriqi ka fituar edhe zemrat e fëmijëve në Mallorca

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 14.04.2023 08:39

Vedat Muriqi është duke kaluar një periudhë fantastike me ekipin e Mallorcas.

Sulmuesi i Kosovës deri më tani ka shënuar gjithsej 12 gola në La Liga të Spanjës, ndërsa më shumë se ai kanë vetëm Robert Leëandoëski me 17 gola, Karim Benzema 14 dhe Enes Unal 13 sosh.

Skuadra e Mallorca-s brenda 28 javësh ka shënuar gjithsej, 25 gola që i bie se 50 % të tyre i ka realizuar Vedat Muriqi.

Bile, 28 vjeçari u ka shënuar skuadrave spanjolle ma më nam: Real Madridit, Atletico Madridit, Valencias, Villarealit, Real Betisit etj.

E “Pirati” ka fituar zemrat e të gjithë tifozëve të Mallorca-s duke mos llogaritur as moshë e as gjini.

Më poshtë keni fotografinë ku prizrenasi u rrethua nga shumë fëmijë në seancen stërvitore me ekipin spanjoll.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.