8:55, 16 Shtator 2019

Ric Ocasek ka ndërruar jetë në moshën 75 vjeçare.

Këngëtari dhe kitaristi i bendit “The Cars” u gjet i vdekur të dielën në New York, raporton Page Six, transmeton Klan Kosova.

Deri tani, shkaku i vdekjes së Ric nuk është bërë i ditur.

The Cars u pranuan në “Rock and Roll Hall of Fame” vitin e kaluar.

Ocasek ishte i martuar me supermodelen Paulina Porizkova, me të cilën ishte njoftuar gjatë xhirimit të videoklipit për këngën “Drive”.

Kishin pesë djem.

 

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë