Vdes stilistja e The Beatles dhe James Bond - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes stilistja e The Beatles dhe James Bond

NULL NULL
03/06/2015

Të hënën ka vdekur në moshën 94 vjeçare, dizejnatorja Julie Harris, e cila ka dizajnuar disa prej veshjeve të yjeve më të famshëm botërorë.

Harris është përkujdesur për veshjet në filmin A Hard Day’s Night, film për grupin e famshëm britanez ,The Beatles, transmeton Klan Kosova.

Gjithashtu Harris ka qenë stiliste në filmin e Bondit, Live And Let Die.

Harris ka lindur në Londër në 26 mars të vitit 1921.

stilistja

james bond