Vdes një zyrtar i Shërbimit Korrektues i Kosovës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes një zyrtar i Shërbimit Korrektues i Kosovës

NULL NULL
11.03.2023 17:16
SHKK

Ka vdekur një zyrtar i Shërbimi Korrektues i Kosovës, gjë të cilën e kanë bërë të ditur këta të fundit përmes një postimi në Facebook.

Ata  kanë publikuar edhe një telegram ngushëllimi për familjen e të ndjerit, ku ndër të tjera thuhet se kjo është humbje e madhe për SHKK-në, përcjell Klankosova.tv.

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta e më të dashurit tuaj, e bashkëpunëtorit tonë, Musa Sylaj.Z.Sylaj dha një kontribut të madh në Shërbimin Korrektues të Kosovës, prandaj humbja e tij është humbje e madhe edhe për SHKK-në”.

“Përkushtimi i tij në detyrën që i është besuar dhe dashuria për profesionin, bëjnë që sot, Sylaj të mbetet në kujtesën e gjeneratave të tëra të SHKK-së, të miqve dhe kolegëve”, thuhet tutje në njoftim.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.