20:38, 6 Korrik 2020

Kinemaja botërore humbi një artist të madh. Ikona e kompozimeve të shumë filmave me nam botëror Ennio Morricone nuk jeton më.

Kompozitori i njohur italian vdiq në moshën 91 vjeçare si pasojë e komplikimeve shëndetësore që pësoi pas një rrëzimi.

Morricone i cili ishte fitues i dy çmimeve Oskar njihet për kolonat zanore të shumë filmave të njohur italianë dhe të kinemasë botërore.

Kronikë e zgjeruar nga Iliri Pireva.

Konkurs Pune

Lexo më shumë