Vdes Barret Strong i Motown Records - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdes Barret Strong i Motown Records

NULL NULL
30.01.2023 18:28

Barret Strong, këngëtari dhe tekstshkruesi i Motoën Records, ka vdekur në moshën 81-vjeçare.

“Me pikëllim të madh ju njoftojmë për vdekjen e këngëtari dhe tekstshkruesit legjendar të Classicmotoën, Barrett Strong”, thuhet nën joftimin e Motoënit në Tëitter.

“Zëri prapa hitit të parë të Motown Records, ‘Paratë janë ato që dua’ kishte lindur në Mississipi në më pesë shkurt, 1941, dhe qe rritur në Detroit”.

Ai ishte futur në Hollin e Famës së Tekstshkruesve më 2004.

https://www.youtube.com/watch?v=yeVx1C73o8k