Vdekja e qytetares nga Covid-19, Gjini ngushëllon familjen - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vdekja e qytetares nga Covid-19, Gjini ngushëllon familjen

NULL NULL
21/04/2020

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ka ngushëlluar familjen e gruas shtatzënë nga ky qytet që ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit.

“Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e bashkqytetares sonë Valentina Pitaqi.Në këto momente të vështira për familjen, unë dhe të gjithë qytetarët e komunës i shprehim ngushëllimet më të sinqerta familjes Pitaqi”.

“Unë sot i jam drejtuar me një letër familjes Pitaqi, dhe e kam udhëzuar Drejtorinë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale që ti gjendet afër familjes me gjithqka që kanë nevoj dhe me të gjitha mundësitë që i ka komuna”, shkruan ai në Facebook, transmeton Klan Kosova.