Vala e të nxehtit mbyt 500 vetë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vala e të nxehtit mbyt 500 vetë

NULL NULL
26/05/2015
Të paktën 500 persona kanë vdekur pas valës së të nxehtit që ka kapluar Indinë.

Shumica e viktimave janë shënuar  në shtetet jugore Telangana dhe Andhra Pradesh, ku temperatura ka arritur deri në 48 gradë celzius.

Autoritetet indiane iu kanë bërë thirrje njerëzve që të qëndrojnë në ambiente të mbyllura dhe të pinë sa më shumë lëngje.