Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ushtrimet e përditshme që ndihmojnë në uljen e rrezikut të sulmeve në zemër dhe goditjeve në tru

NULL NULL
30.09.2023 21:49

Ngritja e shkallëve dhe pastrimi i dyshemesë ‘mjafton për të ulur rrezikun e sulmeve në zemër dhe goditjeve në tru’.

Punët e përditshme në që i bëjmë në shtëpinë tonë, ju ndihmojnë të qëndroni të shëndetshëm sipas një hulumtimi.

Një ekip i udhëhequr nga Universiteti i Sidneit gjurmoi më shumë se 25,000 të rritur në Mbretërinë e Bashkuar nuk morën pjesë në asnjë sport apo ushtrim.

Studiuesit zbuluan se shumica e aktivitetit të rastësishëm u grumbullua në periudha që zgjasin më pak se 10 minuta.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme