US Open: Gjokoviq kalon në raundin e katërt

US Open: Gjokoviq kalon në raundin e katërt

NULL NULL
1 month më parë

Novak Gjokoviq duhej të rikthehej fuqishëm  për të mposhtur Kei Nishikorin dhe të mbante gjallë ofertën e tij për një Grand Slam kalendarik, ndërsa ai kaloi në raundin e katërt të US Open.

Numri një në botë kapërceu një set të parë të dobët për të fituar 6-7 (4-7) 6-3 6-3 6-2 dhe mundi japonezët për herë të 17-të radhazi, raporton BBC.

Serbi, 34 vjeç, po synon titullin rekord të 21 -të për meshkuj në Grand Slam, përcjell Klankosova.tv.

Ai do të përballet me amerikanin Jenson Brooksby tjetër, pasi ky i fundit  mundi numrin 21 në botë, rusin Aslan Karatsev në pesë sete.