Urdhri i Trump për myslimanët ndal në aeroport edhe djalin e Muhammad Ali - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Urdhri i Trump për myslimanët ndal në aeroport edhe djalin e Muhammad Ali

NULL NULL
25/02/2017

Djali i legjendës së boksit, Muhammad Ali, është ndalur nga stafi i imigracionit në aeroportin e Floridës, duke u pyetur disa herë nëse është mysliman.

Muhammad Ali i Riu dhe nëna e tij Khalilah Camacho-Ali, janë ndalur sapo kanë arritur në Aeroportin Ndërkombëtar Fort Lauderdale-Hollyëood, duke u kthyer nga Xhamajka, trasmeton Klan Kosova.

Avokati Chris Mancini ka thënë se zyrtarët e aeroportit e kanë marrë në pyetje Ali për rreth dy orë, duke i shtruar pyetje si: “Kush ta la këtë emër?”, dhe “A je mysliman?”