Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ulëza e Shqipërisë shndërrohet në park

NULL NULL
03.05.2015 20:27
Ky vend i Shqipërisë i quajtur Ulzë, tash e tutje do të njihet si Parku Rajonal i Liqenit të Ulzës. Atje sot me valle e pazar u festua dita e Shën Markut.

Ulëza e Shqipërisë është shndërruar në park.

Ky vend i shtetit shqiptar tash ka marrë emrin Parku Rajonal i Liqenit të Ulëzës. Sot atje u festua dita e Shën Markut.

Gratë e këtij vendi turistik e kanë shfrytëzuar rastin që në ditët kur ka turistë t’i nxjerrin punëdoret e tyre për t’i shitur.

Në ditën e Shen Markut këtë vend e vizitoi edhe kryetarja e bashkisë së Burrelit, Adelina Ferrici.

Ajo premtoi edhe më shumë përkrahje për këtë anë, me qëllim zhvillimin e turizmit malor.

KlanKosova sjell kronikën nga atje.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.