Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ukraina thotë se ka evakuuar 138 persona nga Sudani në Egjipt

NULL NULL
25.04.2023 14:24
Sudan

Ukraina ka thënë se ka evakuuar 138 persona, përfshirë 87 qytetarë të saj, në Egjipt nga Sudani.

“Gjithsej 138 qytetarë u shpëtuan të gjithë të evakuuarit janë të sigurt në Egjipt”, tha në Telegram, drejtoria kryesore e inteligjencës e Ministrisë së Mbrojtjes të Ukrainës.

Në Sudan nga sot në mesnatë ka filluar armëpushimi tre ditorë, shkruan AlJaazera, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.