Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Uebfaqja e qeverisë së Ukrainës goditet nga një sulm kibernetik

NULL NULL
28.02.2024 23:24
Foto ilustruese.
Foto ilustruese.

Uebfaqja e qeverisë së Ukrainës ka raportuar se ka qenë cak i një sulmi kibernetik.

Më vonë u bë e ditur se faqja e internetit është rikthyer, duke mos u dhënë më shumë detaje, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ndërkaq, sulmet kibernetike janë shfaqur shumë në mes të luftës në Ukrainë.

Në dhjetor të vitit të kaluar, një grup hakerësh rus mori përgjegjësinë për një sulm kibernetik kundër operatorit kryesor telefonik të Ukrainës.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.