U ngrihet aktakuzë policëve që maltretuan 21-vjeçarin në stacion (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

U ngrihet aktakuzë policëve që maltretuan 21-vjeçarin në stacion (VIDEO)

NULL NULL
nga Valdrin Ibishi 30/06/2022

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj dy zyrtarëve policorë.

Të njëjtit dyshohen që më 15 qershor kanë ushtruar dhunë fizike ndaj një 21-vjeçari.

Gjithë ngjarjen i riu ishte përkujdesur ta kishte të regjistruar në telefonin e tij.

Aktualisht dy policët, njëri 24-vjeçar, për të cilin Klani mëson se edhe më parë ka sulmuar një qytetar të prangosur, e tjetri 28, janë në arrest shtëpiak dhe vijnë nga qyteti i Ferizajt.