Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

U godit nga treni në Pejë, lëndohet rëndë shoferi i veturës (VIDEO)

NULL NULL
nga Agnesa 25.02.2023 20:25

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në Zahaq të Pejës. Një tren i udhëtarëve e ka goditur një makinë që po e kalonte hekurudhën. Kështu D.L. mori lëndime të rënda dhe nga spitali i Pejës, u nis për në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku është jashtë rrezikut për jetën.

“Prokurori i shtetit ka autorizuar policinë që të merren të gjitha veprimet e nevojshme dhe njëkohësisht të verifikohet nëse ka elemente të veprës penale në këtë rast”, deklaroi, zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi.

Banorët treguan se në rrugën ku ndodhi ndeshja mungon edhe shenjëzimi, andaj aksidentet nuk janë të rralla.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.