Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Turqi: Nusja dhe dhëndri shkojnë të votojnë pak para dasmës (FOTO)

NULL NULL
28.05.2023 13:52
cifti votimi

Një nuse dhe një dhëndër, me rrobat e tyre të dasmës, ishin në mesin e miliona votuesve që u drejtuan drejt qendrave të votimit për balotazhin presidencial të Turqisë.

Ozge Coban, 23 vjeç dhe Ismail Coban, 24 vjeç, hodhën votat e tyre në një qendër votimi në Duzce përpara se të shkonin në ceremoninë e tyre të martesës, shkruan Al Jazeera, përcjell Klankosova.tv

Në Turqi është duke u mbajtur balotazhi presidencial në mes të Rexhep Tajip Erdogan dhe Kemal Kilicdaroglu.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme