Tsitsipas prek finalen e Roland Garros, fiton ndaj Zverevit në pesë sete

Tsitsipas prek finalen e Roland Garros, fiton ndaj Zverevit në pesë sete

NULL NULL
2 weeks më parë

Stephan Tsitsipas ka triumfuar 3:2 në sete ndaj Alexander Zverev për të kaluar në finale të Roland Garrosit.

Tsitsipas e nisi shumë lehtë duke i fituar dy setet e para 6:3, 6:3, mirëpo Zverev u kthye duke i rrëmbyer dy setet tjera, 6:4, 6:4.

Ndërkaq, Tsitsipas u kthye edhe njëherë duke e marrë setin e pestë dhe të fundit, 6:3.

Greku njëherësh siguroi finalen e tij të parë në ndonjë Grand Slam ku do të ballafaqohet me fituesin e meçit gjigant midis Rafael Nadalit dhe Novak Gjokoviqit.