Tri teatro në “Kosovo Theatre Showcase 2019” (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tri teatro në “Kosovo Theatre Showcase 2019” (VIDEO)

NULL NULL
15/08/2019

Ushtrimet për shfaqjen që fletë për kaosin urbanistikë në kryeqytet  i filluan.

E me këtë artistët kosovarë do të prezantohen në edicionin e dytë “Kosovo Theatre Showcase 2019”.

Përveç qendrës multimedia pjesë e këtij edicionin për herë të parë do jenë edhe teatri kombëtar, ai i Gjilanit dhe Ferizajt, njofton Klan Kosova.

Drejtorët e këtyre teatrove nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi që te jenë organizatorë të sivjetshëm të  këtij edicioni.

Kronikë nga Rilind Matoshi.