"Tri rrëfenja" nga Umberto Eco (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Tri rrëfenja” nga Umberto Eco (VIDEO)

NULL NULL
02.03.2023 23:25

Kishin kaluar vetëm pesë vjet që kur Yuri Gagarin u bë njeriu i parë në hapësirë ​​në prill të vitit 1961, dhe beteja e Luftës së Ftohtë midis SHBA-së dhe BRSS për të qenë kombi i parë që pushtoi hapësirën ishte ende shumë i pranishëm.

Ashtu si libri i parë i Eco dhe Carmi, “Tri rrëfenja” predikon pacifizëm, por me një fokus më të madh te multikulturalizmi.

Ajo merr të njëjtin ton të librit me tregime si “Bomba dhe Gjenerali”, duke u përpjekur të tregojë Garën Hapësinore në gjuhën e fabulës.

Ndonëse subjekti i librit ndihet disi i vjetruar, mesazhi i tij nuk është.