Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Treni Ekologjik në Gërmi

NULL NULL
05.05.2015 22:25

U prit me shumë entuziazëm.

Është ky treni ekologjik, për të cilin u dhanë 100 mijë euro.

Por ai nuk po përdoret as pasi gati dy viteve, prej kur u soll në Prishtinë nga Gjermania.

Ardian Gashi, Drejtori i Shërbimeve Publike në Kryeqytet, flet për arsyet që ky tren po qëndron ende në garazhin e Trafikut Urban.

Për ta përdorur si mjet transportues për në parkun e Gërmisë, qytetarët e Prishtinës duhet ende të presin për një vendim tjetër të komunës.

Storie nga gazetarja Fillojetë Konjuhi

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.