21:31, 14 Nëntor 2019

Stina e dimrit tashmë është shumë pranë dhe do të fillojë një muaj mbushur me festa, drita, shkëlqim dhe gëzim. Për këtë me siguri ju duhen disa tualete të reja apo disa mënyra për tu lyer ndryshe nga vitet e kaluara. Ky është vendi I duhur për të mësuar 2 prej stileve që do të jenë trendi I këtij fundviti:

1-Sytë aureolë: Këtë sezon vëmendja me e madhe në tualet duhet të jenë sytë. Ndaj dhe kjo mënyrë e krijimit të makeup-it e ka fokusin aty. Një penel I cili krijon një bisht të gjatë dhe të lartë I cili e bën syrin të duket sikur e rrethon një aureolë, prandaj dhe emrin i këtij tualeti është i tillë.

View this post on Instagram

Absolutely loved getting this angel ready @giizeleoliveira for the @houseofcb event tonight ??✨?? Assisted by the amazing @tamzinmua using all @ctilburymakeup products ?? _ ?Hair by the talented @hyensoogoh _? jewels by @adinas.jewels _?SKIN : magic cream, under eye rescue , Hollywood flawless filter shade 5 , light wonder foundation shade 7 & 9 , magic away shade 6 & 8 , airbrush flawless finish shade 2 , Filmstar bronze & glow dark, Glowgasm in Love gasm to highlight & blush _? EYES : rose gold cream shadow as a base , Icons Palette the day & diva shades with the exaggereyes POP on top , Audrey eye powder pencil & full fat lashes _? : Something NEW is coming … ? will let you know soon _ _ _ _ _ _ #Beauty #Highlight #Photoshoot #Backstage #contour #Glow #Eyeshadow #lips #lipstick #love #highlighter #MakeupGuru #Goddess #Golden #Gold #Dewy #Dewyskin #Liquidliner #freshmakeup #glowingskin #beautiful #brows #goldmakeup #freshskin #summermakeup #youthfulskin

A post shared by Sofia Schwarzkopf-Tilbury ❤️ (@sofiaschwarzkopftilbury) on

2-Një trend tjetër këtë fundvit janë dhe ngjyrat. Ndoshta nuk jeni mëzuar të eksperimentoni por  ky do të jetë moment I duhur për ta bërë një gjë të tillë. Me tonalitete të tilla si e kuqe, portokalli, e verdhë dhe çdo ngjyrë tjetër që ju vjen ndërmend, mund të lyeni sytë tuaj sipër por dhe të konturoni në pjesën e poshtme.

View this post on Instagram

80s-INSPIRED POP BLUSH for @oliviarubin SS20 presentation!! ??? It’s SO easy to create this rosy-pink GLOWING cheek look with Charlotte’s Beauty Light Wand in Pinkgasm! Apply on the apples of the cheeks and blend using your fingertip upwards along the cheekbones towards the temples!! @sofiaschwarzkopftilbury x #GetTheLook: ?COMPLEXION? Hollywood Flawless Filter Light Wonder Foundation Magic Away Concealer Hollywood Contour Wand Airbrush Flawless Finish Powder ?EYES? Brow Lift Legendary Brows Bosworth’s Beauty lipstick – from inner corner of eye curved above the socket line half way across the eye. Electric Poppy lipstick along outer lash line and into a wing.
Magic Vanish 3 under the middle of the eye.
Full Fat Lashes Mascara ?LIPS? #HotLips 2 in Enigmatic Edward Hot Lips in Miranda May/Hot Emily pressed onto lips for a stain. ?CHEEKS? Glowgasm Beauty Light Wand in Pinkgasm on cheeks and temples. Glowgasm palette in Lightgasm, bottom right blush. #CharlotteTilbury #LFW #OliviaRubin #SS20

A post shared by Charlotte Tilbury, MBE (@ctilburymakeup) on

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë