Tre të akuzuar për terrorizëm lirohen nga parburgimi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tre të akuzuar për terrorizëm lirohen nga parburgimi

NULL NULL
23.04.2015 17:51

Gjykata Themelore e Prishtinës vendosi që Valon Shalës, Nuredin Sylejmanit e Genc Selimit, që të tre të akuzuar për terrorizëm t’u ndërprehet masa e paraburgimit, për t’u zëvendësuar me masën Paraqitje në Polici.

Për dallim, kjo gjykatë vendosi që të akuzuarit tjetër Ardian Mehmetit, t’i vazhdohet masa e paraburgimit, e cila kishte hyrë në fuqi për të gjithë të lartëpërmendurit më 5 nëntor 2013.

Nikë Shala, avokat i të akuzuarit Valon Shala tha se ka bërë kërkesë për heqjen e kësaj mase për klientin e tij dhe se nuk a asnjë provë që ai të qëndrojë në paraburgim.

Aktakuza ndaj të lartcekurve është hedhur poshtë ditë më parë me arsyetimin e mungesës së provave materiale.