Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Trashëgimia kulturore varet nga Lista Serbe

NULL NULL
07.05.2015 20:27

Arsyeja që e dha të mërkurën Kryeministri Isa Mustafa, kur e tërhoqi projektligjin për trashëgimi kulutorore, po del se nuk është e vetmja.

Drafti në fjalë u hoq nga procedura parlamentare me kërkesën ekskluzive të Listës Serbe.

Këtë e ka thënë shefi i Grupit Parlamentar të deputetëve serb, Sasha Millosavjljeviç.

Deputeti serb i Kosovës, bëri me dije se ata nuk do të heqin dorë së kundërshtuari ligjet të cilat, sipas tij nuk janë në pajtim me interesat e pakicës që ata përfaqësojnë.

Storie nga gazetari Besnik Tahiri

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.