Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Topçinjtë vazhdojnë udhëheqjen e Premier Leagues

NULL NULL
02.12.2023 18:04
Arsenal's English midfielder #07 Bukayo Saka scores the opening goal during the English Premier League football match between Arsenal and Wolverhampton Wanderers at the Emirates Stadium in London on December 2, 2023. (Photo by Glyn KIRK / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use

Arsenali e ka mposhtur Wolverhamptonin me rezultat të ngushtë 2-1, në kuadër të xhiros së 14-të në Premier League.

Serinë e golave e nisi Bukayo Saka, në minutën e 6’, pas një asistimi nga Takehiro Tomiyasu.

Për golin e dytë u përkujdes Martin Odegard, në minutën e 13’, pasi u shërbye mirë nga Oleksandr Zinchenko.

Me këtë epërsi prej dy golave të Arsenalit u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Wolfes e ngushtoi epërsinë me golin e Matheus Cunhas, në minutën e 86’, i cili realizoi një gol të bukur.

Më ndryshim të rezultatit nuk pati dhe takimi përfundoi me fitoren e Topçinjve.

Arsenali pas fitores mbetet në vendin e parë në kuotën e 33 pikëve të grumbulluara pas 14 xhirove. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.