Tjetër përballje interesante mes Manchester City dhe Leipzig, formacionet e mundshme

Tjetër përballje interesante mes Manchester City dhe Leipzig, formacionet e mundshme

NULL NULL
1 day më parë

Manchester City do të përballet me Leipzigun, në kuadër të grupit A, në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Etihad”, me fillim nga ora 21:00.

Kevin de Bruyne pritet të rikthehet në formacionin startues, ndërsa Zak Steffen do të mungojë për shkak se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Ndërsa te Leipzig, Marcelo Saracchi dhe Marcel Halstenberg do të mungojnë për shkak të lëndimit, kurse Angelino është kthyer dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen. /Klankosova.tv/.

Formacionet e mundshme:

Manchester City (4-3-3): Ederson; Cancelo, Stones, Dias, Zinchenko; De Bruyne, Rodri, Gundogan; Mahrez, Torres, Sterling.

RB Leipzig (4-2-3-1): Gulacsi; Klostermann, Orban, Simakan, Angelino; Haidara, Adams; Szoboszlai, Forsberg, Nkunku; Silva.