Tirana vjen në Kosovë si muze (VIDEO)

Tirana vjen në Kosovë si muze (VIDEO)

1 javë më parë

Me rastin e 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës si kryeqytet i Shqipërisë në Prizren është hapur Muzeu Lëvizës “Tirana vjen tek ti”.

Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka tha se qëllimi i këtyre aktiviteteve është shkëmbimi kulturor, si dhe promovimi i turizmit të Prizrenit dhe Tiranës.

Kronikë e zgjeruar nga Dafina Jegeni-Krasniqi.