Thirrje nga Amerika për shtim të prodhimit global të naftës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Thirrje nga Amerika për shtim të prodhimit global të naftës

NULL NULL
07.03.2023 11:18
Nafta Crude

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duan që të shohin shtim të prodhimit global të naftës së papërpunuar “Crude”, përfshirë vendet anëtare të OPEC.

Kjo është ajo që një zyrtar i Departamentit Amerikan në vigjilje të “CERAWEEK”, duke theksuar se ekonomia globale është duke u rikuperuar dhe se më tepër furnizim është i nevojshëm për t’u përballur me kërkesën, përcjell KlanKosova.tv.

“Derisa ekonomitë po rikuperohen, ne po përballemi me shtim të konsumit. Kështu që duam që të shohim  se oferta përballet me kërkesën”, ka thënë Jose Fernandez, nënsekretar i Çështjeve Ekonomike, Energjisë dhe Mjedisit.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.