Tërmeti, nuk ka nevojë për panik (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tërmeti, nuk ka nevojë për panik (VIDEO)

NULL NULL
15/01/2020

Drejtori i Institutit Sizmiologjik të Kosovës, Shemsi Mustafa, ka thënë se nuk ka nevojë të ketë panik tek qytetarët e vendit pas tërmetit që ndodhi para pak minutave.

“Nuk ka pasë dy goditje në Zubin Potok por vetëm një. Kjo lëkundje ishte afër Liqenit të Ujmanit dhe qytetarët nuk kanë nevojë të frikësohen apo të krijohet panikë”, deklaroi ai në emisionin Info Magazine në Klan Kosova.

Mustafa: Tërmeti, nuk ka nevojë për panik

A ka rrezik nga tërmeti i sontëm në Kosovë? Flet sizmologu Mustafa.

Publiée par Klan Kosova sur Mercredi 15 janvier 2020