Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tenistja ukrainase, refuzon shtrëngimin e duarve me kundërshtaren ruse edhe pasi e mposhti

NULL NULL
09.03.2023 19:09
Marta Kostyuk
Marta Kostyuk

Tenistja ukrainase, Marta Kostyuk refuzoi t’i jepte dorën kundërshtares së saj ruse, Varvara Gracheva, pasi siguroi titullin e saj të parë WTA në Teksas.

Kostyuk siguroi fitoren e saj të parë të turneut për të moshuarit në ATX Open me një fitore 6-3 7-5 ndaj Gracheva, shkruan independent, transmeton klankosova.tv.

20-vjeçarja ka qenë një kritike e zëshme e lojtarëve ruse dhe bjelloruse që lejohen të vazhdojnë në WTA Tour, dhe ka folur më parë për mosmiratimin e saj ndaj lojtarëve që refuzojnë të dënojnë pushtimin e vendit të saj nga Moska.

Pasi siguroi fitoren në Austin, Kostyuk shtrëngoi dorën e gjyqtarit, por jo kundërshtares së saj.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.