Tenistja kosovare shpallet kampione në Maqedoni

Tenistja kosovare shpallet kampione në Maqedoni

NULL NULL
4 weeks më parë

Morea Dreshaj si pjesë e Klubit të Tenisit të Pejës, është shpallur kampione në kategorinë e topave të portokalltë.

Turneu që është mbajtur të dielën në Kumanovë, ka pasur dy kategori atë me topa të kuqe dhe portokalli,raporton Klubi i Tenisit të Pejës, transmeton Klan Kosova.

Morea në mes të 16 vajzave, është shpallur kampione me as një lojë të humbur.

Me 17 dhe 18 prill në kuadër të Federatës së Tenisit të Kosovës, do të zhvillohet turne Peja ROG Open 2021 në tre kategori të topave atë të kuq, portokalli dhe gjelbër.