Temperaturat sot arrijnë deri në 27 gradë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Temperaturat sot arrijnë deri në 27 gradë

NULL NULL
07/09/2018

Gjatë ditës do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat në pjesën perëndimore të vendit do të kalojnë në reshje shiu të lehtë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimalet do të jenë nga  13-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8m/s.