Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Temperaturat e larta e shkrijnë veturën në Itali (Video)

NULL NULL
11.08.2015 12:12

Momenti i pabesueshëm i veturës në shkrirje është kapur më kamerë nga turisti anglez.

John Westbrook ka thënë se ai është çuditur tej mase kur e ka parë veturën Renault Megane duke pikuar, derisa ishe e parkuar përballë plazhit në Carole të Italisë, derisa temperaturat arrinin 37 gradë celsius.

Shoferi taksie nga Folkestone, 48 vjeçari Kent, i ka filmuar dritat, pasqyrat e krahut dhe pajisjet e dritares duke u shkrirë nga vetura gjatë vala e të nxehtit, e cila i ka marrë jetën më shumë se 100 pensionistëve, transmeton Klan Kosova.

Për MailOnline ai ka thënë: “ Vetura ishte e parkuar paralel me plazhin dhe ka qenë aty për disa ditë. Ishte vetëm nxehtësia e pastër e diellit ajo që e godiste dhe e shkaktoi shkrirjen e saj”

“Ne kaluam aty pranë dhe nuk mund mund të besonim se çfarë po shihnim. Pjesët e veturës po binin në toke nga shkrirja”

“Besoj se morali i gjithë kësaj historie është të mos i besojmë veturave franceze”, ka thënë ai.

Duke u bazuar në të dhënat e agjencisë italiane të mjedisit, rekordi i temperaturave të larta në Itali i kanë lënë të vdekur 140 pensionistë në vetëm dhjetë ditët e para të korrikut.

Turistët kanë qenë të paralajmëruar për të marrë masa paraprake kundër të nxehtit, ndërsa kafshëve të fermave i është dhënë ajër i kondicionuar.

https://www.youtube.com/watch?v=sfdDvUkGS3E

vetura 3 vetura 4

vetura 5 vetura 6

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.