Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Të mirat që sjell spinaqi në shëndetin e njeriut (VIDEO)

NULL NULL
07.12.2023 22:45

Sot, tek emisioni “Ora e pasdites” në Klan Kosova, e ftuar ishte nutricionistja Vala Pupovci.

Vala në bashkëbisedim me moderatoren Njomza Aliu – Kajtazi diskutuan rreth spinaqit se si ndikon në shëndet. Ajo ka zgjedh që sot të sjellë një ‘smoothie’ me spinaq.

Arsyeja pse e ka zgjedh pikërisht ‘smoothie’ është sepse është një pije shumë e lehtë nga e cila mund të merren  shumë vlera ushqyese të mira.

“Spinaqi përmban sasi të lartë të acidit folik, i cili ndihmon për parandalimin e defekteve në tubin neutral për shembull tek grat shtatzëna është shumë me rëndësi, gjithashtu është i rëndësishëm edhe për sistemin tonë nervor”, u shpreh Vala.

Për t’u informuar më shumë rreth vlerave ushqyese të spinaqit, po ashtu dhe për përfitimet që mund të marrim nga ‘smoothie’ me spinaq, klikoni në linkun e mëposhtëm për ta kuptuar.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.