Takimi në Bruksel, Vuçiq nuk ia zgjatë dorën Borrellit (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Takimi në Bruksel, Vuçiq nuk ia zgjatë dorën Borrellit (VIDEO)

NULL NULL
18/08/2022

Në Bruksel është duke u mbajtur takimi ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

Ky takim do të ndërmjetësohet edhe nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i përkrahur nga i Dërguari i Posaçëm, Miroslav Lajçak, njofton Klan Kosova.

Nga pamjet që i ka shpërndarë vetë BE, mund të shihet se në fillim të takimit Borrell ia zgjatë dorën Vuçiqit për ta përshëndetur, mirëpo ky i fundit nuk ia zgjatë dorën atij.

klankosova.tv