Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tajani në Beograd: Ballkani, i rëndësisë strategjike – Italia e do Serbinë në BE

NULL NULL
21.03.2023 13:35
Antonio Tajani
Antonio Tajani

Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Antonio Tajani, ka zhvilluar vizitë në Serbi ku është pritur nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Ai pas takimit ka thënë se për Romën, Ballkani është i rëndësisë së veçantë.

“Ballkani është pjesë e Evropës, Ballkani është i rëndësisë strategjike, miqtë tanë jetojnë atje me ata të cilët ne bashkëpunojmë”, ka thënë Tajani, duke shtuar se Italia e do Serbinë në Bashkimin Evropian dhe se dëshiron që të forcojë më tej miqësinë e vendosur shumë kohë më parë, transmeton KlanKosova.tv.

“Besoj që Vuçiqi dhe qeveria do të kontribuojnë në zhvillimin e bashkëpunimit në mes të dyja vendeve dhe do të ndërtojnë rrugën për stabilitetin e Ballkanit dhe të mbarë Evropës”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.