Suspendohet Mourinho - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Suspendohet Mourinho

NULL NULL
14/10/2015
Menaxheri i Chelseat e ka pranuar që ka thyer rregullat e FA me komentet e tij, duke u dënuar kështu për një ndeshje.

Jose Mourinho është dënuar për një ndeshje dhe gjobitur me 50,000 funte për komentet e tij pas disfatës ndaj Southamptonit.

“I veçanti” pati thënë se “gjyqtari nuk kishte guxim të akordonte një penalti në favor të Chelseat.

Mourinho do të suspendohet për një ndeshje pas thyerjes së rregullave të Federatës Angleze të Futbollit, me mundësi që të ketë suspendim të gjatë nëse kjo përsëritet.