Supermodelët adoleshente - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Supermodelët adoleshente

NULL NULL
26/05/2015

Disa thonë se të bëhesh supermodele duhet të arrish statusin e të famshmës ende pa u bërë.

Disa të tjerë thonë se pasi keni punuar në fazat ndërkombëtare dhe të keni një portofol me deizajnerët më të njohur.

Modele më të famshme që numërojnë mediat e huaja janë Heidi,Naomi,Cindi,Gisele,Caludia,Tyra,dhe Christie.

Por edhe modelet më të reja janë duke pushtuar mediat dhe pistat e modës në mbarë botën, transmeton Klan Kosova.

Këtu janë ndarë disa nga supermodelët më të reja në botë.

 

karlie-kloss-family_th

Karlie Kloss
August 1992

katie-fogarty_vogueaustralia

Katie Fogarty
August 1992

159ff3b5f913a098_thumb_temp_image881417936993.xxlarge

Cara Delevingne
August 1992

NEW YORK, NY - JUNE 02:  Model Anna Ewers attends the 2014 CFDA fashion awards at Alice Tully Hall, Lincoln Center on June 2, 2014 in New York City.  (Photo by Gilbert Carrasquillo/FilmMagic)

Anna Ewers
April 1993

2kU1skws

Barbara Palvin
October 1993

8fcf5676b133a18bcb13b91d14674462

Jac Jagaciak
January 1994

600full-lindsey-wixson

Jac Jagaciak
January 1994

235CAAC400000578-0-image-41_1416568859506

Gigi Hadid
April 1995