Super Monza - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Super Monza

NULL NULL
nga Naim Selmani 20.05.2023 13:42

Skuadra italiane Monza është treguar e jashtëzakonshme në sezonin e parë të saj në kampionatin italian Serie A.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Raffaele Palladino e arriti edhe fitoren e 14-të duke e mposhtur Sassuolon në udhëtim përcjell klankosova.tv.

Me këtë rast Monza deri më tani ka tubuar gjithsej 52 pikë dhe e futë atë në histori.

Kështu bëhen vetëm skuadra e tretë në Serie A që në debutim mbledh 50 e më shumë pikë në 70 vitet e fundit.

Chievo e ka bërë në sezonin 2001/2002 duke grumbulluar 54 pikë.

Para tyre një gjë të tillë e ka arritur edhe Parma në vitin 1990/1991 duke fituar 51 pikë.