Sulm vetëvrasës në Kabul - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sulm vetëvrasës në Kabul

NULL NULL
17/05/2015
Një bombë ka shpërthyer në afërsi të hyrjes së aeroportit në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul.

Shpërthimi po konsiderohet se është një sulm vetëvrasës që kishte si target trupat e huaja.

“Një bombardues vetëvrasës e ka detonuar veturën e tij  duke synuar që të vrasë trupat e huaj” thanë autoritetet policore.

 Si pasojë  e këtij sulmi, vdiqën 2  vajza të moshës së re dhe 18 civilë të tjerë u lënduan.

Policia e Kabulit tha se në mesin e të lënduarve ishin edhe 8 vajza dhe 3 fëmijë.

klankosova.tv